Managed Ethernet switch e-Light2MRP
Hoge netwerk betrouwbaarheid door ingebouwd waarschuwingssysteem
Met de nieuwe managed Ethernet switch, e-Light2MRP van eks-Engel, worden netwerken via optische vezels met elkaar verbonden. De switch is uitgevoerd met 6 Ethernet- en 2 vezel-aansluitingen. In totaal zijn van deze switch 9 verschillende uitvoeringen verkrijgbaar die zich onderscheiden door de verschillende vezel connectoren en de toepassing van verschillende type optische vezels.
Op deze manier kunnen afstanden van 40meter (POF) tot 30km (Singlemode) worden overbrugd.
Met “Fiber View” biedt eks-Engel met de e-Light2MRP als eerste een Ethernet switch aan met een Fiber monitor systeem dat functioneert als een verkeerslicht. Met de drie LED’s, groen, geel en rood, wordt het budget van de vezelverbinding aangegeven. Bij een gele LED indicatie bevindt de vezelverbinding zich nog binnen het tolerantiegebied maar buiten de gedefinieerde systeemreserve. Dit voortijdig waarschuwingssysteem is tevens voorzien van een potentiaalvrij alarmcontact.
Bij uitval van een verbinding wordt met de ingebouwde “Ringredundant” techniek, dat is gebaseerd op het MRP-protocol, binnen 200ms omgeschakeld naar een stand-by verbinding.
Voor een hoge bedrijfszekerheid zorgen een ventilatorloze koeling, een temperatuurbereik van -25°C tot +60°C en een redundante voedingaansluiting met een ingangsspanning van 12 tot 70VDC.
Naar gelang de uitvoering, is de switch geschikt voor POF, HCS/PCF, Multimode of Singlemode optische vezel die via een ST-, SC- of E2000-connector op de module kan worden aangesloten. Voor de Singlemode en Multimode vezels kan via SC-connectoren de vezel besparende BiDi-techniek (Bidirectionele communicatie) worden toegepast. De Fast-Ethernet poorten zijn voorzien van een RJ45 aansluiting.
Via het alarmcontact kan de bedrijfstoestand van de switch, centraal worden beheerd. Gedetailleerde informatie wordt verkregen via een standaard web browser. Voor een diagnose op locatie is de switch voorzien van diverse LED-indicatoren zoals voor de netwerkverbinding en de spanningsvoorziening.
De switch is geschikt voor zowel DIN-rail als wandmontage.
De edelstaalbehuizing met afmetingen van 145 x 70 x 130 mm, is voorzien van een poedercoating.
Meer over FiberView
FiberView is een monitoring systeem dat speciaal is ontwikkeld om de status van glasvezel verbindingen te monitoren. Het is een combinatie van hard- en software die geïntegreerd is in alle actieve netwerkcomponenten zodat het glasvezel budget van de poort permanent wordt bewaakt. Drie LED’s en een extra user interface, bereikbaar via een webinterface, toont in termen van een "stoplicht" of de vezelverbinding een goed signaal niveau heeft (groene LED). Wanneer de gele LED brandt is het budget nauwelijks binnen de gedefinieerde systeem reserve van 3dB. Omdat deze waarschuwing ook gesignaleerd wordt via een potentiaalvrij relaiscontact kan deze indicatie worden opgenomen in een SCADA-systeem. Bij een rode LED is er een storing in de glasvezel verbinding.
In tegenstelling tot andere status signalen, die eerst moeten worden geïnterpreteerd, is het FiberView "stoplicht"-systeem duidelijk en algemeen begrijpelijk. Met de gele LED indicatie kan men toekomstgericht handelen. Omdat de demping in dit stadium nog niet zo hoog is werkt de verbinding nog wel. Onderhoud of reparatiewerk moet echter worden gestart om eventuele storingen te voorkomen. Zo wordt stilstandtijd van apparatuur voorkomen. Samenvattend, een monitoring systeem zoals FiberView helpt bij het verhogen van de betrouwbaarheid van de verbinding en het verminderen van de kosten.
In de media:
BulkOnline
Products4Engineers


